Recovered_JPEG-Digital-Camera_465-e14154640201121-2

Про завод

Підприємство було створено за проектом німецької компанії «Varta» під її авторським наглядом.

Перший злиток свинцю з шахтної печі була отримана 24 жовтня 2001 року.

 

До складу підприємства входять наступні основні виробничі підрозділи:

Цех з утилізації використаних акумуляторних батарей, включаючи:

— Ділянка шахтної печі;

— Ділянка барабанної печі;

-Ділянка рафінування, легування та розливу готових сплавів;

— Ділянка виробництва свинцевої стрічки;

— Відділення шихтових матеріалів;

 

Цех переробки полімерів, включаючи:

— Ділянка підготовки та розплавлення сировини;

— Ділянка відмивання полімерів;

— Ділянка екструзійної грануляції полімерів;

— Ділянка підготовки готової продукції;

— Лінія обробки акумуляторних батарей;

 

До складу підприємства входять також наступні допоміжні підрозділи:

— Ремонтно-механічний цех;

— Адміністративно-побутові приміщення;

 

Утилізація використаних акумуляторних батарей здійснюється в рамках закритого циклу з використанням технологій, що мінімізують відходи.

Утилізація акумуляторних батарей включає наступні технологічні етапи:

— Обробка акумуляторних батарей;

— Підготовка сировини для плавлення в шахтних і барабанних печах;

— Плавлення сировини в шахтних і барабанних печах з отриманням сирого свинцю;

— Рафінування сирого свинцю;

— Легування очищеного свинцю;

— Розлив готового сплаву в форми, виробництво стрічки;

— Відмивання і гранулювання полімерів;

— Контроль готової продукції;

Технологія виробництва

Основні металургійні агрегати призначені для отримання напівфабрикату сирого свинцю. Це включає шахтну та короткобарабанну печі, які формують два незалежних комплекси. Шахтноплавильний комплекс неперервної дії обладнаний камерою термічної обезгазенізації викидів печі у їхні прості димові компоненти і фільтрувальною установкою (ФВУ) для подальшого докладного очищення газів. Комплекс призначений для переробки необроблених акумуляторних батарей з витікшим електролітом, а також розібраних батарей в ебонітових і поліпропіленових моноблоках, а також великокускових свинцесодержащих матеріалів. В шахтній печі (ШП) відбувається відновлення свинцю з його оксидів та сульфатів, а роль відновника та пального виконує доменний кокс.

Шахтноплавильний комплекс неперервної дії з трьохетапною очисткою димових газів (циклоном, камерою термічної обезвреженізації викидів печей до їхніх простих димових складових, тканиновою установкою для подальшого повного очищення цих газів) призначений для переробки нерозібраних, з витікшим електролітом і розібраних акумуляторних батарей, що вийшли з ладу після закінчення терміну служби, а також всіх інших великокускових матеріалів, що містять свинець.

Комплекс короткобарабанної печі із періодичною дією (з камерою термічної обезгазенізації викидів печей до їхніх простих димових складових та з тканиновою фільтраційною установкою) використовується для переробки всіх видів утворених дрібнодисперсних відходів, що містять свинець, а також промислових продуктів та зібраних свинцевих пилів.

Сирого свинцю з обох комплексів подається на ділянку рафінування та легування (УРіЛ), головне обладнання якої — це вісім котлів об’ємом сто тонн розплаву кожний. Котли призначені для плавлення свинцю, проведення операції грубого та докладного рафінування, а також видалення інших домішок пірометалургічним методом.  Залежно від складу сирого свинцю та вимог до готової продукції використовують лужне або окислювальне рафінування.
 Готовий свинець та сплави розливаються в форми. Виходить придатний продукт, який становить 94-97% від маси сирого свинцю.

Hola

Екологія

Внаслідок прийнятих при проектуванні комплексу технічних, технологічних та екологічних рішень виключено негативний вплив на навколишнє середовище, і техногенне навантаження на прилеглі промислові та житлово-цивільні об’єкти зведено до мінімуму. Для захисту атмосферного повітря від викидів виробництва передбачено ряд заходів, які дозволяють значно зменшити або повністю усунути викиди шкідливих речовин у атмосферу, включаючи: — Ущільнення технологічного обладнання та трубопроводів, запірної арматури та ущільнень; — Автоматизація та механізація технологічного процесу; — Зволоження початкової сировини для зменшення пиловмісту; — Очищення повітряно-пилової суміші викидів від ділянок шахтної і короткобарабанної печей, котлів ділянки рафінування та легування на пилозбиральних установках.  Наші ліцензії та сертифікати: